STAR FACE®

CERRAHİ DIŞI

Sizlerle kendi deneyim yolculuğumun sonucunda ulaştığım, geliştirdiğim, patentini aldığım Star Face tedavi yöntemimi paylaşmak istiyorum. Var olan mucizevi bir yaratılışın sonucu olan insan kavramını kucaklıyorum. Varoluş kendi gücünü, idini yaratır.

Kendi hayatının yıldızı sen ol, sloganı ile doğan Star Face tedavisini anlamlandırmak isterim.

Geçmiş yıllara, doğal olana, ideale, güzele, yakışıklıya varmak için sizlere STAR FACE'i sunuyorum.

Yüzümüz aynadaki dünyadaki kimliğimiz ve sunumumuz. Günümüz dünyası ne yazık ki donatıya yazılımdan çok önem veriyor. Her ne kadar şekiciliği kabul etmek istemezsek de, bu gerçek reddedilemez. İnsan olmanın zorluğu; yaşam boyu değişmek ve olgunlaşmaya uyum sağlamayı bize mecbur kılıyor.

Ya olduğun gibi yaşlanmayı ya da teknolojinin sunduklarını doğallık filtresinden geçirerek yürümeyi seçe biliriz.

Yüzümüzün zamanla kaybettiklerini doğal olarak yerlerine yeniden koyarak Kemik, kas, yağ, deri dokumuzdaki kayıplarımızı azaltabiliriz.Böylece en azından stabil kalmamıza bile destek olunması koruyucu etki sağlar. Zamana, yaş almaya bağlı oluşan yıpranmaların yarattığı değişimleri bu sayede tedavi edebiliyoruz. Tedavinin altın kuralı yüzü büyütmeden başka birisine dönüşmeden, geçmişteki varolan yüze sadık kalarak yapılan bir yenileme işlemidir. Yüzümüzün temel taşlarından birisi olan doku suyu olarak ifade edebileceğim Hyaluronik Asit kısaca HA olarak adlandırılan bir dolgu materyalini kullanıyoruz.

Hastalarımızın yaşına, anatomisine, hasarlarına, kayıplarına altın oranına, cinsiyetine, ırksal yapılarına göre planlama yapıyoruz. Tedavi planı kişinin eksilen yüz bölümüne göre yeniden tamamlama ,canlandırma şeklinde uygulanıyor. İnsanların daha genç daha güzel ve daha yakışıklı olma arzularına cevap vermek bu tedavini diğer boyutlarını oluşturuyor.

Genç yaşlarda genel olarak büyük kayıplar hasarlar olmadığı için var olan estetik değerler , altın oranlar incelenip yüzün daha güzel ve yakışıklı olduğu ideal estetik anlamı arıyorum. Klasik dolgu tedavilerinin nasıl Sonuçlara ulaşabildiği hastalarımız ve toplum artık biliyor. Bu tedaviyi farklı kılan nedir? Bu tedaviyi Doku Heykeltraşlığı olarak tanımlayabilirim. Yüzümüzün doğal estetik kabullerde, altın orana ve zamanın yıprattıklarına karşı onarılması, yenilenmesi yolculuğudur.

Yüzün pek çok noktasına ulaşan, çok noktalı çok sayıda enjektör HA ile uygulanan, farklı anatomik katlara ulaşan bir tedavidir.

Genel yüz temizliğinin ardından üç boyutlu fotoğraflama tekniği olan Vectra ile analizler yapılır.

Fotoğraflar üzerindeki analizleri takiben hastamızı muayene ediyoruz. Hasta ve doktorunun yolculuk hakkında uyum sağlaması sonucunda tedavinin planı belirlenir. Tedavinin süreç protokolü oluşturulur.

Hastamızı oldukça detaylı bir şekilde aydınlatıp sonuca hazırlıyoruz. Karşılıklı beklentiler dahilinde, istenen sonuca ulaşmak için tedavinin adımları, adetleri, zamanları bu protokolün içinde yer alır. Kullanılan HA bir yıl boyunca sabit bir performans da kalıcılığa sahiptir.

Her geçen gün eklenen yeni teknolojik katkılar bu süreyi uzatmaktadır. Bu konuyu çok iyi anlamak tedavi olacak kişinin bu tedavideki devamlılığını sağlayacaktır. Konuyu anlayabilmek İçin sizlere havuz problemlerini hatırlatmak isterim. Havuzu bedenimiz gibi düşünürsek, içindeki suyu gençliğimiz yani yüzümüzün volümü veya varolan HA miktarımız gibi kabul edin. HA 0-18 üretim en iyi seviyedeyken 18 yaş sonrası her 10 yılda bir biraz daha üretiminin azaldığını, yani havuzu dolduran suyun debisinin düştüğünü buna bağlı havuz su seviyesinin de azaldığını kabul edelim. Bununla birlikte varolan dokuların hacimleri de yaşa ve yıpranmaya bağlı azalıyor. Bunları havuzun giderleri, kaçakları varsayalım.

Star Face burda havuzu doldurmaya dışarda eklenen yeni bir sulama sistemi gibi…

Tabi ki bedenimizdeki HA de, dokularda azalırken, dışardan destek veren HA (Star Face ürünü HA )de belirli bir ömre sahip. Tıpkı bedenimizde varolan HA lerin belli bir ömre sahip olması gibi. Bedenimizde de devamlı eksilen HA yerine yenisi yapılıyor. Yaş ilerledikçe yapılan miktar azalıyor. Bu sebeple hem üretim azalınca hem de HA desteği yaşa, yıpranmaya ve pek çok dış faktöre bağlı olarak eksilince dışardan desteklenmeye olan ihtiyaç artıyor. Bu konun farkında olarak yaş almayı seçiyor ya da akışa teslim olarak yaşıyoruz. Aslında Hayat her anlamda bir direniş. Suyu sabit seviyede veya bayrağı dik tutma çabası. Bu çabayı takdir edin. Kendine özenen, bakan görüntüsünü genç tutan bedenin beyni kendini daha genç algılar. Kendisine önem veren insanların yaşam enerjilerine katkı sağladıklarını düşünüyorum. Şekilciliğe karşı reddedişin sessiz kabulü bu olsa…

Tedavimizin Başlangıç aşamasına gelirsek; yüzün hijyeni temizlikleri yapıldıktan sonra lokal Anestezik etkisi olan kremleri uygulayarak belli bir süre bekliyoruz. Yüz Bölgeleri için planlanan farklı yoğunluk ve içerikte olan dolgu materyalleri hazırlanır. Uygulama şekilleri ve detaylar not alınır .Ardından teknik hazırlıkları takiben tedavi yapılır. İşlem yaklaşık 15 ile 30 dakika arasında sonuçlanır. Tedavinin çok önemli temel noktalarından bir tanesi yüzün bazı özel anatomik noktalarının profesyonel anlamda çok iyi bilinmesi, değerlendirilmesidir. Çünkü yüzü kaldıran özel lifler vardır ve bunlarla birlikte yüzün kaldırılması gerçekleştirildiğinde yüz doğal yapısını korur ve büyümez.

İşlem sonrası temizlik, masaj sonrasında antiseptik solüsyonlarla yüz silinir ve buz uygulama kısmına geçilir. Büyük olasılıkla sosyal hayat etkilemeyecek kısa sürede iyileşen tatminkar insana enerji veren beş ile on yaş arası değişim yaratabilen kıymetli bir tedavidir. Tedavi sonrası 2-3 hafta sonra daha doğal bir görünüm elde edilir. Tedavi sırasında ürünün içerisindeki lokal anestezik sayesinde minimal seviyede, kabul edilebilir, bir ağrı seviyesi içinde tedavi gerçekleştirilir.

Her tedavi sonrasında hastalarımın yüzlerindeki olumlu yöndeki farkı görmekten yaşadıkları mutluluk ışığını görmek, benim mesleğime olan aşkımı besliyor.


ESTETİĞİN Kaynağı SİZSİNİZ BİZ Var Olanı GÜZELLEŞTİRİYORUZ!